Čo sú organické esenciálne oleje

Čo sú organické esenciálne oleje

Veľa z vás sa nás pýta, čo sú to organické esenciálne oleje. Rastliny a rastlinné produkty dopestované za účelom výroby organického esenciálneho oleja sa pestujú v pôde bez pesticídov, fungicídov, herbicídov, syntetických hnojív a geneticky modifikovaných organizmov (GMO).

Všetky tieto esenciálne oleje prechádzajú kontrolou nezávislými certifikačnými spoločnosťami. Tieto kontroly sú podložené chemickými analýzami odzrkadlujúcimi všetky zložky obsiahnuté v testovanom esenciálnom oleji.

Aj keď niektoré štúdie poukazujú na to, že pri procese destilácie sa zložky pesticídov oddelia od esenciálneho oleja a ich obsah je nízky, jednoznačne sa odporúča používať organické esenciálne oleje u detí, starších ľudí a taktiež v prípade vnútorného užívania.

Pri organickom esenciálnom oleji budete mať istotu, že svoje telo zbytočne nezaťažujete toxickými zložkami, čo platí aj pri potieraní na telo a inhalovaní. Niektoré esenciálne oleje sa získavajú procesom cold-press (lisovaním za studena), pri ktorom sa všetky pesticídy vylisujú z kôry pomaranču, citrónu či mandarínky, spolu s esenciálnym olejom. V tomto prípade je viac ako rozumné siahnuť po organickej možnosti. Organické pestovanie rastlín je takisto šetrnejšie k životnému prostrediu.

Z týchto dôvodov nájdete v ponuke PURA iba oleje v 100% organickej kvalite bez akýchkoľvek kompromisov.

Späť na blog