O nás

PURA product sú čisté esenciálne oleje organickej kvality. Sme slovenská firma, ktorá odoberá esenciálne oleje výhradne od lokálnych dodávateľov s bio certifikátom a vo food grade kvalite (pokiaľ je olej vhodný na vnútorné použitie). Vždy, keď sa rozhodnete použiť výrobok PURA product, doprajete svojmu telu to najlepšie, čím nás príroda obdarila.

"V PURA product veríme, že jedine tie najčistejšie prírodné esenciálne oleje a výrobky z nich, môžu liečiť, pozdvihnúť náladu, či zdokonaliť chuť jedál. Preto stále hľadáme nové spôsoby, ako preniesť silu prírody, prostredníctvom našich výrobkov, k vám domov."

Jana, Zakladateľka PURA product

Vznik značky PURA

K esenciálnym olejom som sa dostala v roku 2007, keď som hľadala možnosť, ako si vyliečiť nepríjemné popáleniny po obliatí horúcim olejom. Vtedy som natrafila na levanduľový esenciálny olej, ktorý úžasne podporil hojivý proces a vďaka nemu mi po popáleninách neostala ani pamiatka. 

Táto skúsenosť vo mne vyvolala nadšenie pre esenciálne oleje, ktoré som chcela zdieľať aj s inými ľuďmi, čo stálo za vznikom značky PURA. Následne som strávila niekoľko rokov hľadaním certifikovaných dodávateľov spĺňajúcich najvyššie štandardy, za ktorých kvalitu by som sa mohla zaručiť.

Výber pestovateľov a producentov

Vždy 100% čisté -100% prírodné

BIO certifikácia

Každý dodávateľ musí podliehať BIO certifikácii a klasifikácii food grade kvality (pokiaľ je olej vhodný na vnútorné použitie)

Lokalita pestovania

Dávame si pozor, aby sa rastlina použitá na produkciu oleja nachádzala v čo najprirodzenejších podmienkach, a tým obsahovala optimálne chemické zloženie

Chemické zloženie

Kontrolujeme chemické zloženie esenciálneho prostredníctvom GC a MS rozborov tretích strán

Testovanie

Náš obľúbený krok - empiricky vyhodnocujeme vôňu, konzistenciu, prípadne chuť

Bezpečné balenie

Dávame si záležať, aby následná preprava a uskladnenie esenciálneho oleja podporovala zachovanie jeho kvalít (obalový materiál vyrábaný výhradne v Európskej únii)