fbpx
Darček ku každej objednávke 🎁
Poštovné zdarma nad 50€ 🚚

Kadidlo esenciálny olej | poklad bohov

kadidlo-esencialne-oleje-puraproduct

Poznáme 4 najznámejšie druhy kadidla (Boswellia sacra synonymum Boswellia carterii, Boswellia serrata, Boswellia papyrifera, Boswellia frereana), ktoré sa navzájom od seba chemicky líšia, no účinky majú skoro identické. V našej ponuke nájdete druh Boswellia carterii, ktorý je získavaný zo živice divoko rastúcich stromov kadidlovníka a pochádza od producenta zo Somálska s biocertifikátom. Kadidlo posilňuje imunitu a je známe svojimi analgetickými a protizápalovými účinkami.

O rastline Boswellia carterii

Kadidlovník pravý (ang. Frankincense) je stredne veľký strom so svetlou korunou rastúci do výšky 15 metrov. Má drevitú, zemitú a korenistú vôňu s jemne ovocným podtónom. V literatúre sa často uvádza latinský názov Boswellia carterii ako synonymum pre Boswellia sacra. Štúdia, kde sa porovnávalo chemické zloženie týchto dvoch druhov kadidiel preukázala, že sa zásadne nelíšia. Rozdielom bol iba vyšší obsah α-pinénov pri druhu sacra, a tak výskumníci dospeli k záveru, že sa jedná o dva odlišné druhy kadidla. Slovenský preklad latinského druhu Boswellia carterii však nie je uvedený – a tak sa používa Kadidlovník pravý.

triedenie-kadidla
Ručné triedenie živice kadidlovníka. F Bongers

História kadidla

O kadidle sa môžeme dočítať už v Biblii, aj preto je nazývaný „biblický strom”. V Egypte (okolo 15. storočia pred naším letopočtom) sa kadidlo používalo pri magických a náboženských rituáloch.

Kadidlo esenciálny olej – ako vzniká

kadidlovnik pravy-zivicaProces, kedy sa zo živice kadidla stáva esenciálny olej sa nazýva parná destilácia. Táto metóda je veľmi šetrná a vďaka nej si esenciálny olej zachováva svoje účinky.

Ako kombinovať esenciálny olej Kadidlo

Kadidlo je vhodné používať s niekoľkými druhmi esenciálnych olejov: bergamot, cédrové drevo, citrón, myrha a pomaranč.

Účinky kadidla

Esenciálny olej kadidlo je mocným liečiteľom vo všetkých smeroch. Okrem jeho uzdravujúcich schopností navodzuje v našom tele povznášajúci pocit eufórie, ľahkosť bytia, zlepšuje našu náladu, znižuje úzkosť a stres, podporuje zdravý spánok, vďaka čomu upokojí celý nervový systém.

Kadidlový esenciálny olej je vhodný pri

  • problémoch s trávením (zlepšuje vstrebávanie v črevách, podporuje normálnu peristaltiku čriev)
  • posilnenie imunity
  • starostlivosti o ústnu dutinu
  • strese a úzkosti
  • popáleninách a ranách
  • minimalizovaní strií
  • hojení rán
  • vyživovaní suchej pokožky
  • vykašliavaní
  • uvoľnení svalov

Bezpečné používanie

Z nášho organického esenciálneho oleja môžete vyťažiť a získať maximum pri vonkajšom používaní (vhodný na masáž), inhalácii – difuzovaní, vnútornom použití (po konzultácii s certifikovaným aromaterapeutom).

Pred prvým použitím vykonajte skúšku znášanlivosti esenciálneho oleja na vašom predlaktí. Ak ste budúca mamička alebo užívate nejaké lieky pravidelne, používanie esenciálneho oleja (kadidlo) vždy konzultujte s lekárom! NIKDY NEPOUŽÍVAJTE NEZRIEDENÝ!

Voňavé tipy s kadidlom

TIP Č. 1 | Posilni dýchaciu sústavu a pľúca!

Nakvapkajte 2 kvapky esenciálneho oleja kadidlo do misky s teplou vodou a inhalujte s uterákom prehodeným cez hlavu aspoň 10-15 minút.

TIP Č. 2 | Voňavá meditácia

Pridajte 4-6 kvapiek organického esenciálneho oleja kadidlo do difuzéra (ak ešte nemáte difuzér, vyberte si z našej ponuky, ktorú nájdete tu). Vďaka meditácii upokojíte svoje telo, tok myšlienok a vaše telo, myseľ a dušu naplníte energiou, ktorú si zaslúžite.

TIP Č. 3 | Kadidlo omladzuje

Pridajte kadidlový esenciálny olej aj do prípravkov pre suchú (vhodné aj pre starnúcu) pleť.

TIP Č. 4 | Preč s bolesťou hlavy!

Kadidlo uvoľňuje bolesť hlavy a tiež napätie v trapézoch – krčných svaloch. Na postihnuté boľavé miesto aplikujte pár kvapiek kadidla a vmasírujte. Pre masáž a bezpečné vonkajšie použitie si zvoľte nosný olej (olivový, mandľový, kokosový alebo iný rastlinný olej).

Veríme, že aj vy sami sa presvedčíte o liečivej a voňavej sile kadidla a zamilujete si ho rovnako ako my!:)